Doktryny filozoficzne i prace magisterskie z różnych filozofii świata.

Filozofia to dość specyficzna dziedzina nauki. Jest to też jeden z częściej wybieranych przez studentów kierunek na uczelniach wyższych. Doktryny filozoficzne , bowiem są tą dziedziną, która fascynowała i fascynuje wiele osób w bardzo różnym wieku.

Doktryny filozoficzne, bowiem dotyczą tak naprawdę nas samych, naszych przekonań czy też ułożonego przez nas wzoru na nasze życie. Takie nazwiska, bowiem jak Kant, Nietzsche czy chociażby Seneka, są dość powszechnie znane nie tylko przez ludzi młodych, ale także, przez osoby starsze, które często zastanawiają się nad sensem swojego istnienia oraz nad rolą i miejscem człowieka w świecie.

Coraz więcej studentów decyduje się także na pisanie oraz na obronę swojej pracy dyplomowej czy magisterskiej, z dziedziny, jaką jest właśnie filozofia. Najczęściej studenci decydujący się na to by ich praca magisterska dotyczyła którejś z wybranych czy ulubionych dziedzin filozofii, starają się ukazać daną myśl przewodnią, skonstruowaną przez danego filozofa, w świetle obecnych wydarzeń i rzeczywistości, jaka ich otacza.

Dość częstym motywem, jaki podejmują studenci w swoich pracach magisterskich jest tematyka związana z etyką czy też moralnością. Trudno nie przyznać, że chociaż Kant, stworzył swój imperatyw moralny w epoce Oświecenia, to, to, co wówczas powiedział, doskonale odnajduje się także i w obecnych czasach, w których żyjemy. Trudno też dziwić się wyborom studentów, gdyż tematyka związana z obecnymi wartościami moralnymi i etyką, to temat rzeka, na który może powstać naprawdę ciekawa, oryginalna i bardzo treściwa praca magisterska.